Zámek Boskovice

Vítejte na oficiálních stránkách

Zámek vystavěný v empírovém stylu během let 1819-1826 na místě bývalého dominikánského kláštera patří k nejkrásnějším empírovým stavbám v celé České republice. Nechte se unést čistotou slohové architektury již při vstupu do vestibulu s mohutnými toskánskými sloupy a unikátním trojramenným empírovým schodištěm, objevte rozmanitost zámeckých pokojů a sálů. V přiléhajícím zámeckém parku lze nalézt mnoho vzácných a pozoruhodných dřevin.

Zámek Boskovice, hrad Boskovice a Hotel Pod Zámkem jsou součástmi historického dědictví rodiny
Mensdorff-Pouilly. Obě kulturní památky jsou veřejnosti přístupné. Srdečně vás zveme k jejich návštěvě.

Aktuální otevírací doba zámku: 

Denně mimo pondělí 9.00-17.00

Začátky prohlídek 9.30,  10.30,  11.30,  13.00,  14.00,  15.00,  16.00 hodin.

 • Akce na zámku

  plakát k výstavě šlechtická podpora české státnostiplakát pohádkový hřebínek

Kalendář akcí

Červenec

 • 21. 6. - 28. 7. Výstava Šlechtická podpora české státnosti
 • 5. 7. Pohádkový hřebínek
 • 12. 7. Pohádkový hřebínek 
 • 18. 7. Noční kostýmované prohlídky zámku
 • 19. 7. Pohádkový hřebínek
 • 25. 7. Noční kostýmované prohlídky zámku
 • 26. 7. Pohádkový hřebínek
 • 27. 7. Svatební obřady

Jak se k nám dostanete

Na boskovický zámek rychle a jednoduše ...

Od Brna, Svitav

Po příjezdu do Boskovic od Brna pojedete stále rovně - po hlavní ulici (přejedete koleje, světelnou křižovatku) a na rozcestí u kostela Sv.Jakuba odbočíte doprava tzn.na náměstí T.G.Masaryka. Projedete celým náměstím (a nebo je můžete využít pro parkování - mimo autobusy, které mají vyhrazené parkoviště u městských lázní a penzionu Zlatá růže) a těsně před výjezdem odbočíte doprava - směr zámek, hrad. Po zaparkování již musíte "po svých". několik metrů do kopce a budete stát před zámeckou branou.

Od Prostějova

Po příjezdu do Boskovic od Prostějova pojedete stále "po hlavní" směrem do centra města. Po několika km budete vyjíždit do kopce, na jehož vrcholu se silnice stáčí doprava. Do příjezdu na vrchol kopce nikam neodbočujte a pokračujte po hlavní ... první odbočka doleva - rozcestí u kostela Sv.Jakuba odbočíte na náměstí T.G.Masaryka. Projedete celým náměstím (a nebo je můžete využít pro parkování) a těsně před výjezdem odbočíte doprava - směr zámek, hrad. Po zaparkování již musíte "po svých". několik metrů do kopce a budete stát před zámeckou branou.