Okolí

Zajimavosti v okolí zámku Boskovice

Moravské město Boskovice, zasazené do malebné krajiny Boskovické brázdy, nabízí mnoho možností k objevování, poznávání, zábavě i sportovnímu vyžití. Nachází se jen 40km od Brna a v těsné blízkosti Moravského krasu.

 

Poznávání

Zámek Boskovice je součástí historického jádra města Boskovice, které bylo v roce 1990 vyhlášeno za městskou památkovou zónu. Její součástí je zámecký areál, boskovický hrad a hradní kopec, náměstí s kostelem sv. Jakuba, židovská čtvrť s barokní synagogou, rezidence, nebo bývalý klášter.

Hrad Boskovice: Starobylá dominanta města s úchvatnými výhledy do krajiny Boskovické brázdy. První písemná zpráva o něm pochází z roku 1312. Hrad byl stejně jako zámek v roce 1991 navrácen rodině Mensdorff-Pouilly a je veřejnosti přístupný. Srdečně vás zveme k návštěvě hradu Boskovice.

Židovská čtvrť a židovský hřbitov: cenné památky minulosti, které na toulkách Boskovicemi nelze minout. V místním informačním středisku lze objednat prohlídku s průvodcem.

Muzeum regionu Boskovicka:  Hlavním sídlem regionálního muzea je budova bývalé hraběcí rezidence. Najdete zde pestrou expozici "Krajinou sedmizubého hřebene" s dřevěným modelem boskovického náměstí od místního řezbáře, cennými historickými exponáty i hravými prvky pro děti. Mohou si zde vyzkoušet třeba tkaní nebo středověké písařské techniky.  Ve správě muzea je také barokní synagoga maior, kde lze nejen obdivovat dechberoucí interiér, ale i poznat blíže historii Židů v Boskovicích. Židovský obecní dům nabízí šířeji pojatou expozici o židovských čtvrtích v českých zemích, uvidíte zde také, jak vypadal byt rabína nebo pekárna macesů.

 

Volnočasové a sportovní aktivity

Ve městě Boskovice naleznete letní koupaliště i kryté lázně, zimní stadion, fotbalové hřiště, tenisové kurty a další areály k bohatému sportovnímu vyžití.

Boskovice a okolí jsou protkány sítí turistických tras, které nabízí nádherné procházky přírodou. Stejně tak je zde množství cyklostezek pro objevné výlety na kole.

Boskovické stezky jsou nově vybudovaným oblíbeným cílem všech milovníků singletrailů. Najdete je v severovýchodní části města na začátku lesa Doubravy hned vedle westernového městečka.

Možnost lovu spárkaté zvěře ve volnosti nebo ve vlastní oboře vzdálené asi 15 km od Boskovic nabízí naše dceřiná společnost MP Lesy.

Podrobnější informace a aktuální akce v regionu najdete na webu Turistického informačního centra.